Weź paragon z kasy fiskalnej, bo to się opłaca

Rok 2015 to rok dużych zmian w zakresie obowiązku ewidencjonowania sprzedaży
Maj 4, 2016
Kasa fiskalna czy drukarka fiskalna?
Maj 4, 2016

Weź paragon z kasy fiskalnej, bo to się opłaca

Czy wzięcie paragonu z kasy fiskalnej może się opłacać? Zazwyczaj jest tak, że po transakcji odmawiamy z niechęcią wzięcia paragonu, myśląc że to kolejny śmieć w kieszeni bądź torbie. Od 1 października 2015 powinno się to zmienić, ponieważ ruszyła loteria paragonowa.

Kasa fiskalna Radom

Kasa fiskalna i uczciwi konsumenci

Według Ministerstwa Finansów uczciwy konsument to taki, który domaga się paragonu z kasy fiskalnej. To idealny klient. Loteria ma zmotywować ludzi do żądania paragonów z kas fiskalnych, a co za tym idzie mobilizuje przedsiębiorców do ich wystawiania. W takiej sytuacji mamy dowód na to, że podatek od obrotu na pewno trafi do budżetu państwa.

Paragon z kasy fiskalnej – nagrody dla uczciwych

W połowie 2015 roku Ministerstwo Finansów wpadło na pomysł nagradzania uczciwych konsumentów i pod koniec czerwca podpisało umowę na kompleksowa obsługę Loterii Paragonowej. Każdy konsument, który poprosi o paragon z kasy fiskalnej i zarejestruje go na stronie loterii będzie miał szanse wygrania atrakcyjnych nagród w postaci sprzętu elektronicznego lub samochodów.
Co zrobić z paragonem z kasy fiskalnej żeby wygrać nagrody?

Pełnoletni konsument po zrobieniu zakupów na kwotę powyżej 10 złotych, powinien poprosić o paragon z kasy fiskalnej. Taki paragon z kasy fiskalnej musi zarejestrować na stronie Loterii Paragonowej. Raz na miesiąc odbywa się oficjalne losowanie nagród, gdzie można wygrać różne ciekawe nagrody.

Zrób zakupy za 10 zł, weź paragon z kasy fiskalnej i wygraj

Paragon z kasy fiskalnej może okazać się bardzo cenny, jeśli dzięki niemu wygrywa się samochód. W całej Loterii Paragonowej można wygrać wiele ciekawych nagród, które na pewno ucieszą niejedną osobę. Ministerstwo Finansów zaplanowało comiesięczne losowania paragonów z kas fiskalnych. Można wygrać tablety, notebooki, a ci najwięksi szczęściarze mogą wygrać samochód. Na uczciwych sprzedawców również czekają nagrody. Ci mogą wygrać ekskluzywny model Opla Insignie.

Paragon z kasy fiskalnej świadczy o uczciwości transakcji. Wiadomo wówczas, że sprzedawca należycie odprowadza należyte podatki do budżetu państwa.

Częstochowa nowe kasy fiskalne

Jeśli mają Państwo jakieś wątpliwości i chcielibyście zadać pytania dotyczące kas fiskalnych zapraszamy do najbliższego oddziały PSI. Nasi specjaliści na pewno udzielą Państwu szczegółowych informacji.