Kasa fiskalna czy drukarka fiskalna?

Weź paragon z kasy fiskalnej, bo to się opłaca
Maj 4, 2016
Mobilna kasa fiskalna
Maj 4, 2016

Kasa fiskalna czy drukarka fiskalna?

Najciekawsze promocje w zakładce: kasy fiskalne Poznań

Co dwa lata zwiększa się grupa podatników, którzy muszą prowadzić ewidencję obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kasy fiskalnej bądź drukarki fiskalnej. Przy pierwszej działalności, początkujący przedsiębiorca, staje przed wyborem urządzenia fiskalnego: kasa fiskalna czy drukarka fiskalna. Oto kilka wskazówek, które ułatwią wybór urządzenia.
Drukarka fiskalna jest urządzeniem przeznaczonym do dużych sklepów i punktów usługowych. Prowadzenie sprzedaży za pomocą drukarki fiskalnej jest ściśle związane z posiadaniem komputera. To w komputerze znajduje się baza towarów, czy usług. Ze względu na dużo większą ilość funkcji, drukarka fiskalna jest droższa, niż kasa fiskalna. Drukarka fiskalna pozwala wydrukować fakturę, obsłużyć rabat, drukuje, rejestruje i poprawia paragony. Dzięki programom przedsiębiorca ma również dostęp do raportów
i analiz sprzedaży.
Kasa fiskalna jest urządzeniem przeznaczonym do prostej sprzedaży detalicznej. Może to być również działalność obwoźna i mobilna. Prowadzenie sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej jest łatwa i odbywa się bez komputera, ponieważ baza towarów i usług znajduje się w pamięci urządzenia. Dlatego też, kasa fiskalna jest tańsza od drukarki fiskalnej. Istotną sprawą jest to, że kasa fiskalna wymaga fiskalizacji.

kasa fiskalna Szczecin