PSI Klasyka

Koncepcja systemu oparta jest na sprawdzonych i sprawnie działających modułach o bardzo dużych możliwościach, realizujących funkcje związane z szeroko rozumianym obrotem materiałowym i towarowym, rozliczeniami z dostawcami i odbiorcami oraz obsługą kasy. Dokładniejszy opis poszczególnych opcji naszego systemu znajdziecie Państwo na kolejnych stronach naszego serwisu.

Jeśli informacje zawarte tutaj okażą się niewystarczające – skontaktujcie się z nami, nasi pracownicy odpowiedzą na wszelkie pytania, możecie się Państwo także umówić na bezpłatną prezentację systemu w siedzibie PSI lub w biurach Waszej firmy.

Nasi pracownicy, już przy pierwszych kontaktach z klientami starają się rozpoznać jak działa firma pod względem obiegu informacji i dokumentów. Do tak określonej struktury możemy odpowiednio skonfigurować poszczególne elementy systemu lub, w uzasadnionych przypadkach, zaproponować jej zmianę. Decyzja zawsze należy do klienta. W zależności od wielkości firmy lub sposobu działania wszystkie elementy mogą stanowić jedną całość, otrzymujemy wówczas uniwersalny system realizujący wszystkie stawiane przed nim funkcje lub tworzymy kilka systemów z których każdy odpowiada za odrębne zadania, a które wzajemnie się uzupełniają stanowiąc logiczną całość

System PSI jest na bieżąco modyfikowany i uzupełniany wraz ze zmieniającym się stanem prawnym. Niezależnie od dużych możliwości konfiguracyjnych, w trakcie wdrożenia możliwe są modyfikacje w kodzie źródłowym Systemu. Pozwala to na spełnienie praktycznie wszystkich wymagań i oczekiwań naszych klientów.

schemat_klasyka1

Moduł sprzedaży Systemu PSI współpracuje z kasami i drukarkami fiskalnymi, pozwalając naszym klientom sprostać

ustawowym wymogom dotyczącym ewidencji obrotu detalicznego.

Firma PSI zapewnia kompleksową opiekę polegającą na tym, iż wraz z systemem użytkownik otrzymuje odpowiednie szkolenie, pomoc przy wdrożeniu i stałą opiekę dającą mu poczucie bezpieczeństwa, a w trudnych sytuacjach wykraczających poza typową gwarancję – szybką i fachową pomoc dotyczącą ingerencji w danych jak i napraw sprzętu, także pochodzącego od innych dostawców.
Warto wiedzieć – firmy wielooddziałowe – PSI-Terminal

System PSI jest przystosowany do pracy w infrastrukturze terminalowej, czyli umożliwia pracę zdalną wszystkich oddziałów przedsiębiorstwa na jednej wspólnej bazie danych przy wykorzystaniu łącz internetowych, dzięki czemu uzyskujemy maksymalną spójność danych, natychmiastowy wgląd w obroty i rozliczenia wszystkich klientów na wszystkich oddziałach.

Zalety pracy terminalowej:

 • praca na jednej wspólnej bazie danych – towarów, kontrahentów, rozliczeń:bardzo małe wymagania co do komputerów stanowiących końcówki sieciowe,
  • jeden limit kredytowy dla danego kontrahenta, niezależnie od oddziału, w którym dokonuje zakupów,
  • wspólna baza kartotek towarowych, zapewniająca spójność baz towarowych we wszystkich odddziałach,
  • możliwość błyskawicznego sprawdzania stanów magazynowych poszczególnych towarów we wszystkich oddziałach,
  • szybkie analizy obrotu towarowego uwzględniające wszystkie magazyny / oddziały przedsiębiorstwa;
 • bardzo małe wymagania co do komputerów stanowiących końcówki sieciowe,
 • bardzo małe obciążenie sieci,
 • możliwość wglądu w pracę każdego użytkownika systemu.

Inne cechy rozwiązań terminalowych:

 • współpraca z drukarkami lokalnymi,
 • obsługa lokalnych urządzeń fiskalnych -kasy i drukarki,
 • obsługa lokalnych urządzen peryferyjnych np. kolektory danych,
 • zapis, odczyt plików lokalnych przez aplikację uruchomioną na zdalnym serwerze.

System w wersji terminalowej jest zwykle uzupełniony o możliwość pracy off-line, w razie chwilowego braku połączenia z serwerem centralnym:

 1. Wybrane dane z systemu centralnego są na bieżąco synchronizowane z komputerem lokalnym.
 2. W momencie utraty połączenia z serwerem użytkownik może być automatycznie przełączony na pracę w systemie lokalnym, może wystawiać dokumenty sprzedaży, dokumenty kasowe – rozliczenia faktur, dostaw.
 3. Po ponownym nawiązaniu połączenia – dane wystawionych dokumentów są automatycznie synchronizowane / przenoszone do systemu centralnego.

Warto wiedzieć – jak unikać zbędnych kosztów

Program PSI działa sprawnie nie tylko pod kontrolą systemów z rodziny Microsoft Windows, ale także z systemami Uniksowymi – rozwiązanie przetestowane na systemie Linux przy wykorzystaniu usług SAMBA. Dotyczy to zarówno serwera, jak i stacji roboczych. Możemy więc zaoszczędzić spore kwoty, tym bardziej, że w systemie Linux możemy także korzystać z wszystkich programów niezbędnych w działaniu nowoczesnej firmy – przeglądarki internetowe, oprogramowanie pocztowe, a nawet aplikacje biurowe – edytory tekstów czy arkusze kalkulacyjne jak Open Office czy Libre Office – wersja po polsku wraz w polskim słownikiem i modułem sprawdzania pisowni.

Oczywiście – niestety każda większa firma MUSI dysponować co najmniej jednym komputerem z zainstalowanym systemem Windows i programem Płatnik, ale to już niestety nie jest zależne od nas.
Warto wiedzieć – jak zwiększyć bezpieczeństwo baz danych

System PSI może współpracować z systemem baz danych Oracle i przechowywać swoje dane wykorzystując jeden z najbezpieczniejszych i najlepszych serwerów bazodanowych na świecie. Oracle oferuje zwiększoną odporność na wszelkiego rodzaju awarie sprzętowe, pozwala na o wiele szybsze tworzenie wszelkiego rodzaju zestawień i raportów, daje możliwość przechowywania naprawdę bardzo dużych baz danych, zachowując przy tym doskonałą wydajność pracy, przez co zdecydowanie zwiększa się komfort pracy z Systemem PSI.