Czy przedszkole musi posiadać kasę fiskalną?

Czy usługi organizacji członkowskich obowiązuje kasa fiskalna?
Kwiecień 7, 2016
Zmiana miejsca użytkowania kasy fiskalnej – formalności
Kwiecień 7, 2016

Czy przedszkole musi posiadać kasę fiskalną?

kasy fiskalne opole

Według § 2 ust. 1 pkt. 1 rozporządzania Ministerstwa Finansów,  jeśli przedszkole świadczy usługi sklasyfikowane w PKWiU pod numerem 85, to może skorzystać ze zwolnienia z obowiązku posiadania kasy fiskalnej. Jest to tak zwane zwolnienie przedmiotowe z obowiązku posiadania kasy fiskalnej. W tym rozporządzeniu wskazano 29 pozycji określających czynności zwolnione z posiadania kasy fiskalnej. Są to:
–  usługi w zakresie pozaszkolnych form edukacji sportowej oraz zajęć sportowych i rekreacyjnych,
– usługi świadczone przez szkoły tańca i instruktorów tańca,
– usługi świadczone przez szkoły nauki jazdy.
Przedszkole świadczy usługi w zakresie wychowania przedszkolnego, które ma na celu wspieranie rozwoju dziecka i przygotowanie go do rozpoczęcia nauki. Oznacza to, że opłaty za czesne korzystają ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania kasą fiskalną.

kasy fiskalne częstochowa