Kasa fiskalna niezależnie od obrotu

Jakie grożą kary za brak kasy fiskalnej?
Kwiecień 7, 2016
Kasa fiskalna, a zwolnienie podmiotowe i przedmiotowo-podmiotowe – kogo dotyczy?
Maj 4, 2016

Kasa fiskalna niezależnie od obrotu

Od 1 stycznia 2015 obowiązuje w Polsce rozporządzenie Ministra Finansów dotyczące obowiązkowego ewidencjonowania obrotów za pomocą kas fiskalnych. Bez względu na wysokość obrotów na kasach fiskalnych muszą się rozliczać podatnicy sprzedający perfumy, wody toaletowe, nośniki danych cyfrowych. Obowiązek posiadania kasy fiskalnej nabywają z 1 stycznia 2005 roku warsztaty motoryzacyjne, wulkanizatorzy, lekarze, fryzjerzy i kosmetyczki.

Kasy fiskalne Szczecin dla wszystkich

Resort finansów oficjalnie mówi o tym, że dąży do takiej sytuacji, aby wszyscy podatnicy ewidencjonowali swoje obroty na kasach fiskalnych, a odstępstw było jak najmniej. Doprowadzenie do takiej sytuacji odbywa się stopniowo, z roku na rok pozbawiając podatników kolejnych zwolnień. Według Ministra Finansów ewidencjonowanie każdej transakcji na kasie fiskalnej jest korzystne dla państwa i konsumentów. Podatnik rzetelnie współpracuje z fiskusem i jednocześnie zachowuje się uczciwie w stosunku do konkurencji.

Kasy fiskalne Radom – nie od okazji

Ministerstwo Finansów podjęło decyzję w rozporządzeniu, że podmiotu wykonują usługi okazjonalnie nie będą musieli wyposażyć się w kasę fiskalną. Definiuje także jaka sprzedaż jest zobowiązana do ewidencjonowania transakcji poprzez kasę fiskalną, a jaka sprzedaż tego nie ma wymaga bez względu na osiągane obroty.

Kasa fiskalna Częstochowa – całkowite zwolnienie

Według rozporządzania Ministra Finansów całkowicie zwolnieni z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży kasą fiskalną są podmioty zajmujące się sprzedażą energii elektrycznej, usługi telekomunikacyjne, ubezpieczeniowe, finansowe, nieruchomości, sprzedaż wysyłkowa, jeśli sposobem płatności jest przelew na konto bankowe. Ze zwolnienia związanego z obrotami w wysokości 20 tys. zł nie mogą natomiast korzystać taksówkarze czy przedsiębiorstwa świadczące usługi przewozu pasażerskiego.