Aż 70 tysięcy Polaków kupiło kasy fiskalne od 1 stycznia 2015 roku

mobile_hs_big_psi
Co powinieneś wiedzieć o kasach fiskalnych w 2016 roku?
Marzec 4, 2016
Revo3
Na co zwracać uwagę przy zakupie drukarki fiskalnej?
Marzec 4, 2016

Aż 70 tysięcy Polaków kupiło kasy fiskalne od 1 stycznia 2015 roku

mobile002_posnet_KASA

kasy fiskalne Świdnica

Aż 70 tysięcy Polaków kupiło kasy fiskalne od 1 stycznia 2015 roku

Od 1 stycznia 2015 roku, około 70 tysięcy Polaków, zostało postawionych przed faktem dokonanym i musiało poddać się zmianom w prawie podatkowym. Od tego weszła w życie nowa ustawa, dotycząca ewidencji sprzedaży, za pomocą kasy fiskalnej, na rzecz podmiotów fizycznych nieprowadzących działalności lub rolników ryczałtowych. Minister Finansów pozbawił wszelkich zwolnień wiele grup zawodowych.

Kasa fiskalna kto ma tym zyskać?

kasy fiskalne Poznań

Według Ministra Finansów na wprowadzeniu kas fiskalnych zyskuje przede wszystkich budżet państwa. Poprzez ewidencję sprzedaży bądź wykonywanych usług wpływają pieniążki do kasy naszego kraju. Kasa fiskalna jest najłatwiejszym i najprostszym sposobem na rzetelne ewidencjonowanie sprzedaży i usług. Stosowanie kasy fiskalnej ułatwia również rozliczanie się podatnika z urzędem skarbowym. Wpływy te mają rosnąć, ponieważ podobne rozporządzenia będą wchodziły w życie co dwa lata, aż do momentu wyeliminowania jakichkolwiek zwolnień z posiadania kasy fiskalnej.

Kasa fiskalna w dwa miesiące.

Ministerstwo Finansów szacuje, że co dwa lata kolejne 70 do 100 tysięcy Polaków będzie zobowiązanych do zakupy kasy fiskalnej i ewidencjonowania swoich obrotów za jej pośrednictwem. Na dostosowanie się do przepisów podatnicy będą mieli dwa miesiące. Dwa miesiące licząc od daty wejścia rozporządzenie, jeśli podatnik prowadził działalność i ten sam czas liczony od daty rozpoczęcia działalności dla nowo powstałych działalności.

Paragon z kasy fiskalnej dowodem uczciwości

Wpływy z wprowadzenia nowego rozporządzenia to jedna sprawa, a uczciwość podatników to druga. Wprowadzając kasy fiskalne Ministerstwo Finansów chce umożliwić wolną konkurencję. Robi też ukłon w stronę konsumentów, ponieważ każdy z nas otrzymując paragon z kasy fiskalnej dostaje dowód na uczciwość przedsiębiorcy i ma jasne podstawy do wniesienia reklamacji na zakupiony towar lub wykonaną usługę.

Kasa fiskalna – nie taki straszny wydatek

Do końca 2016 roku, limit obrotów, powyżej którego należy wprowadzić kasę fiskalną to w tej chwili 20 tysięcy złotych. Kasy fiskalne mają różną cenę, ale istotne jest to, że są one refundowane. Podatnik będzie mógł otrzymać zwrot 90 procent ceny zakupu, ale nie więcej niż 700 złotych.

Z pierwszych szacunków Ministerstwa Finansów wynika, że w tylko w zeszłym roku do kasy państwowej wpłynęło nie mniej niż 94 miliony złotych z ewidencji kasami fiskalnymi.

Jeśli mają Państwo jakieś wątpliwości i chcielibyście zadać pytania dotyczące kas fiskalnych zapraszamy do najbliższego oddziału PSI. Nasi specjaliści udzielą Państwu szczegółowych informacji.