Przyszłość kas fiskalnych

Kogo nie obowiązują zwolnienia z obowiązku stosowania kasy fiskalnej?
Maj 4, 2016
Rok 2015 to rok dużych zmian w zakresie obowiązku ewidencjonowania sprzedaży
Maj 4, 2016

Przyszłość kas fiskalnych

 Ministerstwo Finansów raczej zapowiada, że nie będzie wycofywało kas fiskalnych. Progres skieruje się w odwrotną stronę. Obowiązek posiadania kas fiskalnych będzie obejmował kolejne grupy aż do momentu wyeliminowania wszelkich zwolnień od tego obowiązku.

Kasa fiskalna Nysa narzędziem kontroli i wspierania biznesu

Kasa fiskalna to wbrew pozorom bardzo pożyteczne narzędzie. Nie tylko do wspiera budżet państwa mobilizując podatników do uczciwego odprowadzania podatków. Kasa fiskalna to również narzędzie wspierające biznes. Podatnicy mogą za pośrednictwem kasy fiskalnej kontrolować swoje obroty, prognozować wpływy i wydatki. Ma to duży wpływ w momencie zmiany kwot, które zmieniają status podatkowy. Dodatkowo nowoczesna technologia taka jak nowoczesny sprzęt, terminale do kart płatniczych, znacznie usprawniają obsługę klientów. Otrzymywany przez klienta paragon fiskalny to dowód na to, że podatnik uczciwie prowadzi biznes oraz daje nam możliwość złożenia reklamacji.

Kasa fiskalna Jelenia Góra narzędziem do walki z „szarą strefą”

Kasa fiskalna to bardzo dobre narzędzie do walki z „szarą strefą”. W Polsce szacuje się „szarą strefę” na 20% PKB. Dlatego Ministerstwo Finansów dąży do tego, żeby tak regulować przepisy prawne, aby podatnicy używali kas fiskalnych. Korzystali z nich nie tylko do rejestrowania sprzedaży, ale także dla ułatwienia archiwizowania danych, składania deklaracji skarbowych, kontroli finansów.

Kasy fiskalne Kraków znaczy wiarygodnie

Stosowanie kas fiskalnych ma ogromne znaczenie dla Państwa i podatników. Korzyści płynące z ich wdrażania są obopólne. Państwo poprzez kasy fiskalne uszczelnia swój system podatkowy, przez co należy podatki wpływają do budżetu. Tak zgromadzone pieniądze można przeznaczać na cele społeczne. Inną zaletą jest zrównanie podatników wobec fiskusa. Objęcie podatników tymi samymi przepisami likwiduje zasadę równy – równiejszy wobec systemu podatkowego. Najważniejszą zaletą wdrażania kas fiskalnych jest ochrona interesów podatnika. Dzięki legalności i tym samym wiarygodności działania, podatnicy mają gwarancję bezpieczeństwa swoich interesów.

Eksperci finansowi uważają, że w kwestii kas fiskalnych Polska idzie w dobrym kierunku. Zalecają kontynuowanie procesu wdrażania kas fiskalnych do coraz to nowych grup czynności zawodowych.
Jeśli mają Państwo jakieś wątpliwości i chcielibyście zadać pytania dotyczące kas fiskalnych zapraszamy do najbliższego oddziały PSI. Nasi specjaliści na pewno udzielą Państwu szczegółowych informacji.