Fizjoterapeuta też podatnik i kasę fiskalną mieć musi

Revo3
Na co zwracać uwagę przy zakupie drukarki fiskalnej?
Marzec 4, 2016
Co to jest urządzenie fiskalne?
Kwiecień 6, 2016

Fizjoterapeuta też podatnik i kasę fiskalną mieć musi

mobile003_posnet_PSI

 kasy fiskalne kraków

Idąc na masaż do fizjoterapeuty nie zdziw się, jak po wszystkim dostaniesz w rękę paragon fiskalny. Fizjoterapeuci, którzy prowadzą działalność gospodarczą są zobowiązani do ewidencjonowania obrotu za pomocą kasy fiskalnej na zasadach ogólnych, o których mówi rozporządzenie Ministerstwa Finansów z listopada 2013 roku.

Dlaczego fizjoterapeuta musi mieć kasę fiskalną?

Podatnicy, którzy świadczą usługi lub dokonują sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych są zobowiązania do ewidencjonowania obrotu i podatków za pomocą kasy fiskalnej. Szczegółowo opisuje to ustawa z dnia 11 marca 2014 roku. Fizjoterapeuta, jako osoba objęta podatkiem od towarów i usług, dokonując swojej usługi na rzecz osoby prywatnej podlegają tej ustawie i są zobowiązani do ewidencjonowania obrotu na kasie fiskalnej.

Fizjoterapeuta kasę fiskalną mieć musi

Niestety według ustawy z dnia 4 listopada 2014 roku, fizjoterapeuci nie podlegają żadnym zwolnieniom z posiadania i ewidencjonowania obrotu za pomocą kasy fiskalnej. Ci podatnicy, których takie zwolnienie objęło mogą odetchnąć ale tylko do 31 grudnia 2016 roku. Wówczas wejdzie w życie nowe rozporządzenie, które znacznie skróci listę czynności objętych zwolnieniem z ewidencji kasą fiskalną.

Póki co, kto jest zwolniony z kasy fiskalnej?

kasy fiskalne Lublin

Od 1 stycznia 2015 roku obowiązek posiadania kasy fiskalnej i ewidencjonowania za jej pośrednictwem obrotów, niezależnie od ich wysokości. To rozporządzenie Ministra Finansów obowiązuje takie grupy zawodowe jak mechanicy samochodowi, wulkanizatorzy, stacje kontroli pojazdów, fryzjerzy, kosmetyczki, biura rachunkowe, punkty gastronomiczne i catering, lekarze, prawnicy. Z tej listy wykluczeni są notariusze.

Ta grupa podatników w żaden sposób nie podlega jakimkolwiek zwolnieniom z posiadania kasy fiskalnej. Wykonywanie tych działalności zobowiązuje tych podatników do bezwzględnego ewidencjonowania obrotów za pomocą kas fiskalnych. W przypadku podatników, którzy w momencie wprowadzenia rozporządzenia prowadzili już swoją działalność mogli wprowadzić kasę fiskalną od 1 marca 2015 roku. Ci co dopiero zaczęli mieli 2 miesiące na wprowadzenie kasy fiskalnej.

Jeśli mają Państwo jakieś wątpliwości i chcielibyście zadać pytania dotyczące kas fiskalnych zapraszamy do najbliższego oddziały PSI. Nasi specjaliści na pewno udzielą Państwu szczegółowych informacji.