Kasy Fiskalne Posnet, Elzab, Mercury – PSI Wrocław tel. 601420753

Kontakt
Jacek Półtoraczyk 601 420 753 lub 506 196 956 mail: jacek.poltoraczyk@psi.wroc.pl
Aktualne Promocje dla Wrocławia i okolic. Ceny promocyjne do wyczerpania zapasów.
Wszystkie podane niżej ceny są cenami netto !

Kto musi posiadać kasę fiskalną?

Wspomniane rozporządzenie Ministra Finansów w momencie wejścia w życie od 2015 roku, pozbawi kolejne grupy usługodawców prawa do zwolnienia z obowiązku ewidencji na kasie fiskalnej. Które grupy obejmie nowe rozporządzenie?!

Ministerstwo Finansów przewiduje, że od 2015 roku kasy fiskalne będą obowiązywały dla następujących grup podatników:

  • lekarzy,
  • dentystów,
  • prawników,
  • kosmetyczki
  • fryzjerów
  • mechaników samochodowych oraz wszystkich usługodawców, związanych z branżą motoryzacyjną.

Obecnie obowiązujące rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29 listopada 2012 roku w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy fiskalnej (Dz. U. z 2012 r., poz. 1382) wygaśnie z ostatnim dniem 2014 roku. Jeśli nowy projekt zostanie ostatecznie zatwierdzony i wejdzie w życie to kolejne duże grupy usługodawców stracą prawo do zwolnienia z obowiązku posiadania kasy fiskalnej. Taka zmiana jest naprawdę bardzo istotna. Wielu podatników mając niskie obroty w swoich firmach nie musiało martwić się o kasę fiskalną, ponieważ byli zwolnieni z obowiązku jej posiadania.

Zobacz nasz profil na Google+ lub sprawdź naszą lokalizację na  Google Maps

 

Obowiązek posiadania kasy fiskalnej był do tej pory uzależniony od rocznego dochodu netto podatnika, który jeśli nie przekroczył pułapu 20 000 zł lub limitu obliczonego proporcjonalnie zwalniał z obowiązku zakupu kasy fiskalnej i drukowania paragonów fiskalnych. W praktyce, wejście w życie nowego rozporządzenia Ministra Finansów oznacza, że od 1 stycznia 2015 r. usługodawcy stracą prawa do zwolnienia, co oznacza, że do 1 marca 2015 r. będą musieli być gotowi na ewidencję dochodów za pomocą kasy fiskalnej. Nie ma tu także znaczenia czy firma prowadzona jest w centrum Wrocławia czy w podwrocławskiej wsi.

W rozporządzeniu tym znajduje się bardzo pokaźna lista nowych grup usługodawców, którzy muszą liczyć się z utratą prawa zwolnienia i zakupem urządzeń fiskalnych. Z koniecznością zakupu kasy fiskalnej muszą się liczyć salony fryzjerskie i kosmetyczne, gabinety lekarskie w tym stomatologiczne, kancelarie prawnicze, warsztaty samochodowe, stacje diagnostyczne, usługi gastronomiczne, firmy zajmujące się dostawą wód toaletowych i perfum. Zapraszamy Państwa do naszego Oddziału we Wrocławiu. Nasi specjaliści doradzą Państwu, która kasa fiskalna będzie idealna dla Państwa działalności i posiadanych zasobów.


 

© 2016 PSI Projektowanie Systemów Informatycznych Bolesław Rudnik. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Summary
Author Rating
Aggregate Rating
4.5 based on 47 votes
Brand Name
PSI Projektowanie systemów informatycznych
Product Name
Kasy Fiskalne Wrocław
Price
PLN 580
Product Availability
Available in Stock